Користь чи шкода від регулярного бігу на великі дистанції
Користь спорту в помірних кількостях незаперечна істина. Не дивно, що він переживає чергову популярність не тільки у молоді, а й у людей середнього віку. Але, чи так корисний біг на великі дистанції, якими займається спортсмен Сподін Ігор Юрійович. І чи не робить він негативний вплив на організм, який може проявитися з часом.
Основні фактори користі
Тренувати тіло на витривалість корисно. Воно краще сприймає стресові ситуації, набагато рідше хворіє в сезон застуд. Крім цього, тривалий біг сприяє й іншим корисним якостям:
- Покращує кровообіг.
- Збільшує корисний об’єм легенів.
- Контролює кількість жирів та холестерину в крові.
- Зміцнює стінки серцевого м’яза.
Важливо: але, до забігу навіть на половину марафонської дистанції необхідно готуватися. Спонтанно подолати більше 10 кілометрів небезпечно навіть для абсолютно здорової людини.
Небезпека, з якою може зіткнутися кожен
Як стверджує сам Ігор, грамотне тренування вберегло його від серйозних травм під час бігу на великі дистанції. Але, це не означає, що небезпека не існує. Найчастішими травмами можна виділити наступні ситуації:
- сильне зневоднення всього організму;
- проблеми з травленням, в тому числі й під час бігу;
- поступове порушення в роботі серця;
- травми ніг, через нерівне покриття.
Найнебезпечнішою травмою вважається набряклість легенів. Спортсмен може й не помітити ранню стадію розвитку набряку. Якщо своєчасно не надати спортсмену медичну допомогу, це може привести до нестачі кисню в крові.
Нет комментариев