Як правильно організувати посадку у вагонВперше зіштовхуючись із залізничним транспортом, пасажири можуть не підозрювати, що існує певний алгоритм посадки у вагон. Якщо його не дотримуватись, провідник має повне право не допустити пасажирів, навіть якщо у них є квиток на поїзд (билеты на поезд), куплений у кілька кліків на сайті або у додатку.

Як підготуватися до посадки у вагон

Досвідчені мандрівники радять приїхати на вокзал приблизно за 30 хвилин до відправлення поїзда. Цього часу буде цілком достатньо, щоб поспіхом знайти електронне табло з розкладом руху потягів та положенням поїздів на залізничних платформах. Або почути про подачу поїзда гучномовцем. Варто врахувати, що розклад поїздів не вказує, з якого боку йтиметься нумерація вагонів:

  1. Заздалегідь підготувати квитки та паспорт для провідника.
  2. Вийти на необхідну платформу до прибуття поїзда на перон.
  3. Підійти до необхідного номера вагона та показати провіднику квиток та паспорт.
  4. Увійти у вагон, розмістити багаж, зайняти своє місце.

Якщо квиток електронний, провіднику необхідно продемонструвати на екрані смартфона або планшета QR-код, щоб він міг вважати його за допомогою спеціального пристрою. Як документ підходить лише паспорт, ID-картка, закордонний паспорт або електронний аналог документів у додатку ДІЯ.

ПОЕЗД МАРШРУТ ВРЕМЯ КОЛЕЯ СТАТУС
702Р Киев-Пассажирский — Чернигов 17:07 13
Вовремя
896Д Фастов 1 — Конотоп 17:09 2
Вовремя
790Д Киев-Пассажирский — Кропивницкий 17:23 11
Вовремя
792Д Киев-Пассажирский — Кременчуг 17:23 11
Вовремя
730Д Киев-Пассажирский — Черкассы 17:50
Вовремя
13Д Киев-Пассажирский — Солотвино 1 17:55 2
Вовремя
788Д Киев-Пассажирский — Шостка 18:07
Вовремя
81Д Киев-Пассажирский — Ужгород 18:29
Вовремя

Що робити, якщо вагон далеко

Якщо стоянка поїзда коротка, а вагон потрібно занадто далеко, посадку можна здійснити в будь-якому місці поїзда. Провідник Укрзалізниці не суперечитиме пасажирам, розуміючи, що таким чином пасажири не спровокують затримку відправлення поїзда. Після посадки в чужий вагон пасажирам необхідно за внутрішніми переходами переміститися у свій вагон, зазначений у квитку.

У зв’язку з попитом на пасажирські перевезення на високошвидкісних залізницях (ВСМ), що зростає, пішохідний потік на станціях ВСМ у багатьох країнах став досить щільним, тому залучило дослідників до вивчення поведінки при посадці на ВСМ.

 

Нет комментариев